نمایش نوار ابزار

برگزاری همایش دانشگاه نسل سومی کارآفرین در دانشگاه تبریز

برگزاری همایش دانشگاه نسل سومی کارآفرین در دانشگاه تبریز

همایش “دانشگاه نسل سومی کارآفرین” در دانشگاه تبریز با حضور کارآفرین برتر ملی و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه تبریز با همکاری کانون کارآفرینی استان، معاونت پژوهشی و انجمن علمی دانشکده شیمی دانشگاه تبریز برگزار گردید.

photo_2016-11-13_15-05-12

در ابتدای مراسم دکتر حسینی یزدی به نمایندگی از ریاست دانشکده، ضمن عرض خیر مقدم ، بر ضرورت و تداوم مستمر ارتباط صنعت با دانشگاه تاکید نمود.

سپس دکتر بهرام ستاری رئیس کانون کارآفرینی استان آذربایجان شرقی و مدرس کارآفرینی دانشگاه‌های سراسری ابراز داشت: ارتباط دانشگاه با صنعت از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی بوده، ولی هنوز ارتباط صنعت و دانشگاه در مرحله شعار است و با کاربردی شدن فاصله دارد و یکی از علل عدم تحقق این موضوع، اقتصاد دولتی است که در این زمینه دانشگاه نسل سومی کارآفرین دانشگاه تبریز با ترسیم چشم انداز ۱۰ ساله خود به تمام کارآفرینان و واحدهای صنعتی پیشنهاد می‌کند با مراجعه به این دانشگاه، نیروهای متخصص خود را از میان دانش آموختگان نخبه انتخاب کنند.

وی در ادامه افزود، وظیفه دانشگاه نسل سومی، “تولید علم و تولد کارآفرین دانش بنیان دانشگاهی” است که برای نیل به این موضوع اگر به شیوه علمی به اقتصاد مقاومتی نگاه کنیم و روش های علمی را بکار ببندیم، قطعا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی موفق خواهیم شد.

دکتر ستاری در نهایت با طرح سئوال کارآفرینی مسابقه در این همایش، دانشجویان را به این مسابقه و چالش علمی دعوت کرد.
photo_2016-11-13_15-05-09

در ادامه مراسم، مهندس محمدزاده کارآفرین منتخب ملی و نماینده تام الاختیار استاندار در هیئت امنای کانون کارآفرینی استان آذربایجان شرقی با بیان لزوم روزآمد شدن قانون تجارت و بهبود فضای کسب و کار در قوه مقننه ادامه داد: توصیه بنده برای شما دانشجویان این است که در همه حال با حفظ امید خود به حوزه های کارآفرینی دانش بنیان وارد شوید که نیاز امروز کشور همین مهم است.

photo_2016-11-13_15-05-15

گفتنی است این همایش برای دومین بار است که توسط کانون کارآفرینی استان برای دانشجویان دانشگاه تبریز در دانشکده های برق و شیمی ترتیب داده شده و هدف آن، تسهیل ارتباط دانشگاه با صنعت است.

لازم به ذکر است در این مراسم، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه دکتر اعلمی، رئیس دانشکده شیمی دکتر خاندار و رئیس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دکتر نیکوخصلت و سایر اساتید حضور داشتند.

photo_2016-11-13_15-05-18

در پایان همایش به پنج نفر از دانشجویانی که به سئوالات مطروحه توسط دکتر ستاری پاسخ صحیح داده بودند، با جوایز نفیس سه عدد سکه طلا که هدیه نماینده تام الاختیار استاندار در هیئت امنای کانون کارآفرینی استان آذربایجان شرقی به این همایش بود و نیز دو جلد کتاب هدیه انجمن علمی دانشکده شیمی، با دعوت به جایگاه، توسط دکتر اعلمی معاون محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز، دکتر خاندار رئیس دانشکده شیمی و کارآفرین برتر ملی مهندس محمدزاده و دکتر سعید نیکوخصلت رییس دانشکده تربیت بدنی و سرمربی تیم ملی کاراته ایران جوایز خود را دریافت نمودند.

photo_2016-11-13_15-05-01

در همین راستا طبق توافق فی مابین مسئولین دانشگاه و کانون کارآفرینی استان، مقرر گردید با برگزاری جلسات ادواری مختلف بین دانشگاه تبریز و کانون کارآفرینی، گامی ارزنده در جهت کاهش فاصله بین دانشگاه و صنعت برداشته شود.

 

مطالب مشابه
دیدگاه ها